Strona korzysta z plików cookies. Możesz okreœślić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce. Zamknij
Szkoly Projekty UE Kursy Doradztwo Pracownia badań
Start arrow Kronika arrow Kwiecień 2008
 
 

Kształcenie zawodowe w Białymstoku

Biuletyn Informacji Publicznej

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła

Kwiecień 2008 Email
ImageCentrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Dekarzy oraz pracodawcami od września 2006 roku prowadzi kształcenie w zawodzie dekarz. Nasi słuchacze zdobywają umiejętności praktyczne dzięki materiałom, narzędziom i innym środkom dydaktycznym otrzymywanym od sponsorów.
 
4 kwietnia 2008 roku w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku odbyło się spotkanie dyrektora i kadry kierowniczej CKU ze sponsorami oraz przedstawicielem Prezydenta Miasta Białegostoku.Image Organizatorem spotkania była Pani Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego Bożena Barbara Krasnodębska. 
Sponsorami kształcenia dekarzy, z którymi podpisano w dniu 3 kwietnia 2007 roku listy intencyjne w sprawie prowadzenia wspólnych działań w zakresie zawodowej edukacji dorosłych w formach szkolnych
i pozaszkolnych, są następujące firmy:
Velux Polska sp. z o.o.,
Plastmo Polska sp. z o.o.,
Roto-Frank sp. z o.o.,
Wienerberger Ceramika Budowlana sp. z o.o..

Image
Ustalanie szczegółów współpracy
Celem spotkania było  omówienie dalszych  zasad współpracy w roku szkolnym 2008/2009 i w kolejnych latach oraz spraw bieżących.
 
Dziękujemy uczestnikom spotkania za złożone zobowiązania w obszarze dalszej współpracy. Mamy nadzieję, że kształcenie w zawodzie dekarz i cieśla dzięki zaangażowaniu wyżej wymienionych firm będzie się rozwijało i wpłynie na poprawę sytuacji na lokalnym rynku pracy.

 
 
 
 

W dniach 17 – 18 kwietnia 2008 roku w Publicznym Gimnazjum Nr 6 przy ul. Komisji Edukacji Narodowej 1 w Białymstoku odbyło się IX Białostockie Forum Szkół. Podczas trwania forum swoje oferty edukacyjne prezentowały różne typy szkół i placówek oświatowych: od szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych po uczelnie wyższe.


Na stoisku przygotowanym przez pracowników
i słuchaczy Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku zwiedzający mogli zapoznać z szeroką ofertą kształcenia dorosłych na różnych poziomach i w wielu kierunkach. Wyeksponowane zostały między innymi takie  walory placówki jak: prężnie działające doradztwo zawodowe, współpraca CKU z zagranicą, profesjonalne wyposażenie wnętrza budynku w tym pracowni komputerowych i centrum multimedialnego, bezpłatność pobieranej nauki i dogodna lokalizacja.

Oprócz części wystawowej na forum zorganizowana została również część seminaryjna, podczas której odbyły się między innymi: konferencja dyrektorów szkół i placówek oświatowych Miasta Białegostoku pt. „Budowanie jedności wyzwaniem współczesnego dyrektora”, propozycja skierowana do nauczycieli - wykład i panel dyskusyjny „Wygrać autorytet
i szacunek” czy konferencja cyklu spotkań dla młodzieży z zakresu doradztwa zawodowego dotycząca planowania własnej kariery zawodowej.

Image
Ceremonia otwarcia

Image
Zwiedzanie stanowisk

Image
Goście na naszym stoisku
Image
Nasza oferta dla zwiedzających
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Image
Prace słuchaczy
Image
Słuchacze CKU
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Image24 kwietnia  w Zespole Szkół Elektrycznych odbyła się wojewódzka konferencja  - Kształtowanie postaw przedsiębiorczych w szkole połączona z Galą nadania Certyfikatów Jakości "Szkoła przedsiębiorczości".

Program Certyfikat Jakości "Szkoła Przedsiębiorczości" miał na celu:
- promocję edukacji ekonomicznej uczniów jako istotnego wskaźnika jakości pracy szkoły
- promocję programów i przedsięwzięć w edukacji ekonomicznej z zakresu przedsiębiorczości oferowanych szkołom przez różne instytucje i organizacje

Image
Wręczanie certyfikatów

- kształtowanie kultury przedsiębiorczości w szkołach.

W programie wzięło udział 13 szkół z województwa podlaskiego. Certyfikat otrzymało 5, wśród nich III Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych przy Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku.


GRATULUJEMY

 

 

ImageImage

 

 

 

 

 

 

 

 

 


„Nic dwa razy się nie zdarza...
Żaden dzień się nie powtórzy...”
W. Szymborska


   Dnia 29 kwietnia 2008 roku odbyło się w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku uroczyste wręczenie świadectw ukończenia szkoły dla absolwentów III Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych i III Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Tym razem dyrekcja oraz grono pedagogiczne CKU pożegnało 59 słuchaczy-absolwentów. 

   Przedstawiciele słuchaczy złożyli serdeczne podziękowania Pani Dyrektor Bożenie Barbarze Krasnodębskiej, Pani Wicedyrektor Marii Jolancie Korzenieckiej oraz całemu gromu pedagogicznemu:

    „Droga Dyrekcjo! Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy! Drogie Koleżanki i Koledzy!
   Nadeszła właśnie chwila, kiedy przyszło nam się pożegnać. Dla nas, absolwentów, jest to moment szczególny, gdyż oto oczekujemy na wręczenie świadectw w murach tej szkoły. Każdy z nas zapewne myśli, co wyniósł z tego miejsca, czego się nauczył, co jeszcze mógł uczynić, aby doskonalić siebie. Dochodzimy jednak do refleksji, że tę szkołę zapamiętamy na zawsze.

   Nie zawsze było dobrze. Wichry losu rzucały nas to na mieliznę, to na głęboką wodę. Z uporem dążyliśmy do postawionych sobie wcześniej celów. W znacznym stopniu pomogli nam w tym nauczyciele. To właśnie im chcielibyśmy teraz złożyć podziękowania płynące prosto z serc. Dziękujemy za to, że przekazaliście nam nie tylko wiedzę merytoryczną, ale także optymizm i wsparcie. Jesteśmy pełni wdzięczności za Wasz wysiłek i poświęcenie dydaktyczne. Mimo naszych wielokrotnych oporów, udało Wam się osiągnąć ten cel.

   Przyszliśmy tu dwa lub trzy lata temu – w zależności od szkoły. Świat wtedy wydawał się nam całkiem inny. Przez ten czas odbyliśmy podróż. Wychodzimy stąd pełni doświadczeń i posiadający większy bagaż wiedzy. To właśnie Wy, drodzy Nauczyciele, pokazaliście nam jak wykorzystywać nasze zdolności. Za to Wam z całego serca dziękujemy. Jednocześnie przepraszamy za chwile niemiłe, przykrości, których byliśmy przyczyną.

   Serdeczne podziękowania składamy Dyrekcji Szkoły za życzliwość, przychylność i wsparcie.

  Dziękujemy również innym pracownikom szkoły, którzy przyczynili się do tego, że czas tutaj spędzony upłynął w miłej atmosferze, czystości i porządku.

   Po podziękowaniach nadszedł czas na pożegnanie. Chodź odchodzimy stąd, mamy nadzieję, że wspomnienie o nas pozostanie w murach tej szkoły jeszcze przez długie lata. My na pewno będziemy mile wspominać każdy moment nauki tutaj. Teraz, rozstając się, chcielibyśmy pożegnać wszystkich, którzy byli do nas nastawieni przyjaźnie i od których zawsze mogliśmy otrzymać pomoc. Żegnamy Dyrekcję, Nauczycieli oraz pracowników szkoły.

   Nadszedł w końcu czas rozstania, czas podsumowania tego, czego nauczyliśmy się i tego, co przeżyliśmy. Nadszedł czas na opuszczenie szkolnych murów. Choć chwila ta zamyka pewien rozdział naszego życia, nie możemy mówić tu o końcu. Teraz możemy powtórzyć słowa Williama Churchilla: To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku. Przed nami matura, a potem kto wie ... - przecież taka jest idea kształcenia ustawicznego, kształcenia przez całe życie.”

   Nauczyciele również podziękowali za współpracę, złożyli życzenia pozytywnego wyniku na maturze oraz samych sukcesów i radości zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym:

   „Szanowni Państwo!
   Dzisiejsze spotkanie z Państwem ma szczególny wymiar. To ostatnia okazja do podsumowania Waszej pracy w ciągu tych 2 lub 3 lat nauki, okazja do refleksji i zadumy.

   Pamiętamy pierwsze spotkanie z Państwem na zajęciach, pierwsze egzaminy... - teraz zostaje to najważniejsze: wspomnienia. Przytaczamy słowa znanej nam wszystkim piosenki:

Upływa szybko życie,
Jak potok płynie czas.
Za dzień, za rok, za chwilę
Razem nie będzie nas.”

   Szanowni Państwo! Przesyłamy Wam życzeniami wypływające z głębi serca. Niech omijają Was troski, smutki i zwątpienia, a towarzyszy radość, zrozumienie, przyjaźń i jakże potrzebna nadzieja. Wierzymy, że wyzwanie jakie sobie postawiliście za cel – zdobycie wykształcenia średniego, jest jedynie wstępem do dalszego kształcenia i podnoszenia kwalifikacji. Zdajemy sobie również sprawę, iż podjęcie nauki było dla Państwa nie lada wyczynem. Niektórzy z Państwa zadeklarowali nawet chęć zdawania egzaminu maturalnego. Matura stawia przed Wami wiele wyzwań i doświadczeń. Wierzymy, że poradzicie sobie i z tym wyzwaniem. Sądzimy, że Państwa trud włożony w przygotowania do egzaminu dojrzałości zaowocuje sukcesem. Śmiemy sądzić, iż za kilka lat będziecie Państwo wspominać maturę już jako historię, która będzie bardziej żywa i barwna.

   Drodzy absolwenci nie żegnamy się bynajmniej z Wami. Jak sami niejednokrotnie podkreślaliście   - głównym zadaniem Centrum Kształcenia Ustawicznego jest kształcenie przez całe życie. Myślę, iż z wieloma z Państwem spotkamy się ponownie, do czego serdecznie zachęcamy.

   Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, odkrywanie tajników wiedzy, za każdy miły gest, uśmiech jako dowód sympatii. Dziękujemy także za cierpliwość i wyrozumiałość, z także chcemy przeprosić za sytuacje mniej sympatyczne i miłe, jeżeli takowe były.

   Jeszcze raz składamy Państwu wyrazy szacunku oraz najserdeczniejsze życzenia powodzenia na egzaminie maturalnym, spełnienia marzeń, wiary w siebie i własne zdolności, radości oraz samych sukcesów zarówno w życiu zawodowym, jak również prywatnym.”

 

„To są Twoje wspomnienia, których nie zapomnisz do końca życia”
M. Twain

Zdjęcia z tej uroczystości dostępne są w naszej galerii .
 

 
 
Top!
Top!