Strona korzysta z plików cookies. Możesz okreœślić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce. Zamknij
Szkoly Projekty UE Kursy Doradztwo Pracownia badań
Start arrow Kronika arrow Październik 2009 - Innowacyjna Szkoła 2009
 
 

Kształcenie zawodowe w Białymstoku

Biuletyn Informacji Publicznej

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła

Październik 2009 - Innowacyjna Szkoła 2009 Email

 

 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku
 - „Innowacyjną Szkołą 2009”

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku  zostało nagrodzone w konkursie programu „Partnerstwo dla Przyszłości” firmy Microsoft  tytułem „Innowacyjnej Szkoły 2009”.  Dyplom za zajęcie III miejsca w kraju odebrała z rąk Kapituły Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku – Pani Bożena Barbara Krasnodębska wraz z Panem Dyrektorem Rafałem Michałowskim podczas gali „Nauczyciel Roku 2009”  zorganizowanej w dniu 13 października 2009 roku na Zamku Królewskim w Warszawie.
Konkurs „Innowacyjna Szkoła 2009” organizowany był po raz drugi. Założenia konkursowe zakładały między innymi, iż szkoła innowacyjna to taka, która otwarta jest na wykorzystywanie w dydaktyce  nowych technologii, aktywnie propaguje ich stosowanie wśród uczniów i nauczycieli. Uwzględnia nowe technologie jako narzędzia pomocne wzbogacaniu treści i metod prowadzonych zajęć. Dzięki temu  tworzone są warunki sprzyjające pełnemu poznaniu przez słuchaczy podstaw i zastosowań technologii informacyjnych i komunikacyjnych, a to z kolei wpływa na upowszechnianie  zdobywania informacji i wymianę wzajemnych doświadczeń. 

Spośród wszystkich nominowanych szkół z kraju Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku zdobyło III miejsce oraz nagrodę rzeczową w postaci Multimedialnego laboratorium fizycznego.
Serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów!

 Monika Jamiołkowska

Zobacz więcej (galeria)

Image

Image

Image

Image 

Obchody Dnia Edukacji Narodowej 2009
 
Jak co roku w rocznicę powołania z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 roku obchodziliśmy święto wszystkich pracowników oświaty, popularnie nazywane Dniem Nauczyciela. W tym to uroczystym dniu Podlaski Kurator Oświaty odznaczył nauczycieli, pedagogów i pracowników związanych z edukacją za ich szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze honorowymi Krzyżami Zasługi i medalami Komisji Edukacji Narodowej.

Wśród grona osób odznaczonych znaleźli się pracownicy Centrum Kształcenia Ustawicznego. Medale KEN z rąk Podlaskiego Kuratora Oświaty w gościnnych progach auli Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej tego szczególnego dnia otrzymali: Pani Maria Jolanta Korzeniecka, Pani Regina Miedziałowska i Pan Ryszard Zięckowski.

Z okazji  Święta Edukacji Narodowej Dyrektor CKU Pani Bożena Barbara Krasnodębska wraz z wicedyrektorem Panem Rafałem Michałowskim przekazała wszystkim zebranym nauczycielom i pracownikom CKU okolicznościowe życzenia, jakie napłynęły od władz oświatowych oraz od zaprzyjaźnionych szkół i placówek. Z prawdziwą satysfakcją przekazała też informację, iż dzień wcześniej – 13 października – Centrum Kształcenia Ustawicznego zostało nagrodzone III miejscem w kraju w konkursie „Partnerstwo dla Przyszłości” i uzyskało tytuł „Innowacyjnej szkoły 2009 roku”.
Za wytężoną całoroczną pracę, zaangażowanie i zasługi wniesione na rzecz rozwoju CKU Pani Dyrektor wręczyła pracownikom placówki okolicznościowe nagrody dyrektora szkoły.

Obchody święta nauczycielskiego stanu przygotował Samorząd Słuchaczy wraz z przedstawicielami poszczególnych semestrów. Młodzi aktorzy podjęli się trudnego zadania artystycznego przedstawienia tematyki odwiecznej walki, jaka toczy się na każdych zajęciach pomiędzy niesforną gromadką  słuchaczy a nauczycielem-mistrzem. Każda ze stron z uporem starała się w czasie inscenizacji przekonać przeciwników o słuszności swoich racji. Bezstronne Jury wszystkie konkurencje nagradzało punktami, które skrupulatnie notowała prowadząca zmagania Fortuna, by na koniec obwieścić, iż niezwykle zaciętą walkę wygrali ostatecznie…nauczyciele!! Ci ostatni w nagrodę otrzymali nie tylko dzień wolny od zajęć dydaktycznych, ale też…pojechali do Wasilkowa świętować swe zwycięstwo przy suto zastawionym stole.
Aktorów opieką reżyserką objęły: Pani Janina Pankiewicz, Pani Monika Jamiołkowska i Pani Elżbieta Jamiołkowska.
 
W przedstawieniu udział wzięli:
Narrator - Marcin Bogdan Tarasiuk
Fortuna - Katarzyna Ciesnowska
Słuchacz I – Anna Kłosek
Słuchacz II – Katarzyna Zubrzycka
Słuchacz III – Andrzej Bazylejski
Nauczyciel I – Anna Katarzyna Zalewska
Nauczyciel II – Marcin Krzysztof Jaworowski
Nauczyciel III – Bogusław Koniuch
Jury I – Mirosława Borowska
Jury II – Marzena Bierko
Jury III – Mirosław Zakrzewski
 
Zobacz więcej (galeria) 

Image

Image

Image

Image 

Image 

Oprac. Monika Jamiołkowska
  

Dnia 12 października 2009 r.  w Auli Magna Pałacu Branickich Pan Tadeusz Arłukowicz Zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku rozpoczął Obchody Święta Nauczycielskiego Stanu z udziałem grona znakomitych Gości, Nauczycieli i Dyrektorów Szkół.

Pan Tadeusz Arłukowicz wręczył nagrody 115 Pedagogom Naszego Miasta, którzy swoją pracą i zaangażowaniem uczą i wychowują młode pokolenie.

Nagrody z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku otrzymały: Pani Dyrektor Bożena Krasnodębska oraz Pani Wicedyrektor Jolanta Korzeniecka.
 Image
Image
Image

ImageW październiku 2009 roku pracownicy Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku wzięli udział w trzech seminariach kontaktowych, które odbyły się w: Rejkiawik, Islandia (Dyrektor CKU, pani Bożena Krasnodębska), Alden-Biesen, Belgia (pani Maria Korzeniecka), Plovdiv, Bułgaria (pani Małgorzata Tarasiuk). Celem tych spotkań była wymiana doświadczeń, nawiązanie współpracy międzynarodowej pomiędzy instytucjami europejskimi oraz stworzenie nowych projektów programu Uczenie się przez całe życie Leonardo da Vinci i Grundtvig. Seminaria te są także doskonałą okazją do poznania i zrozumienia innych kultur, które współtworzą Wspólnotę Europejską. Mamy nadzieję, że aplikacje złożone w najbliższym konkursie zdobędą wysokie oceny i zostaną dofinansowane ze środków Unii Europejskiej...
M. Tarasiuk
Image

Image 

ImageImage
Image
Image 
Image Image

 

 

 
 
Top!
Top!