Strona korzysta z plików cookies. Możesz okreœślić warunki przechowywania plików cookies w swojej przeglądarce. Zamknij
Szkoly Projekty UE Kursy Doradztwo Pracownia badań
Start arrow Aktualności arrow Szkoły CKU arrow I Ogólnopolski Tydzień Kariery
 
 

Kształcenie zawodowe w Białymstoku

Biuletyn Informacji Publicznej

Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła

I Ogólnopolski Tydzień Kariery Email
Image
W dniu 27 lipca 2009 roku Lokalne Centrum Doradztwa Zawodowego przystąpiło do udziału w OTK, organizowanym w dniach 5-11 października 2009 roku. Akcja Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej stała się inspiracją ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw środowisk doradców zawodowych na rzecz wspomagania drogi do edukacji, zawodu, pracy i kariery.
Adresatami i docelowymi odbiorcami OTK byli wszyscy potrzebujący profesjonalnego wsparcia w planowaniu dalszej edukacji, zawodu, pracy, kariery. Inicjatywa ta skierowana została zarówno do zainteresowanych uczniów (dzieci i młodzieży), studentów, jak i osób dorosłych.
Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Działania LCDZ  wpisane w OTK zostały objęte honorowymi patronatami Podlaskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Białegostoku.
Nasze inicjatywy w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery podejmowaliśmy z myślą o osobach  niepełnosprawnych a  stanowiły one kontynuację   działań rozpoczętych  w 2008 roku.
Zrealizowaliśmy:

1.
Seminarium „Młodzież niepełnosprawna w polskim systemie edukacji – ograniczenia
i możliwości. Budowanie koalicji na rzecz wspierania ścieżki kariery”
w dniu 6.10.2009 roku
2.
Zajęcia warsztatowe dla uczniów Zespołu Szkół Nr 16 w Białymstoku, Publicznego Gimnazjum Nr 17 Integracyjnego w Białymstoku, Publicznego Gimnazjum Nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku – w dniach 7-8.10.2009 r.
3.
Spotkania z Rodzicami uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, zainteresowanych świadomym wspieraniem dziecka w wyborze dalszej ścieżki kariery edukacyjnej i zawodowej w dniach 5-9.10.2009 roku
4.
Konkurs dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  „Moja pasja początkiem drogi do kariery”
5.
Poradnictwo grupowe i indywidualne dla osób bezrobotnych, niepełnosprawnych.

Efektem naszych działań jest zawiązanie koalicji instytucji, stowarzyszeń  i osób fizycznych, działających w środowisku Miasta Białegostoku na rzecz wspierania osób niepełnosprawnych, zwłaszcza w obszarze edukacji. Wierzymy , że dzięki wspólnemu działaniu mamy szansę  skuteczniej wspomagać swoją wiedzą i umiejętnościami  oczekujących wsparcia merytorycznego, psychologicznego, informacyjnego, itp.
Ostatnia z inicjatyw ogłoszonych w tygodniu „pospolitego ruszenia doradztwa zawodowego” - Konkurs „Moja pasja początkiem drogi do kariery” (mająca swoje rozstrzygnięcie 12 stycznia 2010 r. w dniu otrzymania Wyróżnienia ), skupiła zainteresowaną udziałem młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych - w tym niepełnosprawną,  Ich Rodziców,  nauczycieli – opiekunów , przedstawicieli różnych instytucji, zasiadających w charakterze jurorów i umożliwiła wszystkim zebranym przeżycie niezapomnianych chwil. To nas utwierdza jeszcze bardziej w przekonaniu, że jesteśmy wszyscy dla siebie potrzebni, a  każdy ma niezbywalne prawo do tego, aby być szczęśliwym i odnaleźć swoje miejsce w życiu, także zawodowym.
Bardzo serdecznie dziękujemy naszym Partnerom – instytucjom,  którzy dali się  zaprosić do wspólnych działań, organizacjom pozarządowym, osobom fizycznym z  którymi organizowaliśmy  poprzednie działania, które stały się początkiem kolejnych, o szerszym zasięgu. 

A oto lista Partnerów Seminarium w ramach I OTK:
1.    Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział   podlaski
2.    Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku
3.    Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 1 w Białymstoku
4.    Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku
5.    Zespół Szkół Integracyjnych Nr 1 im. Jana Pawła II w Białymstoku
6.    Przedszkole Samorządowe Nr 26 Integracyjne
7.    Podlaskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Porażeniem Mózgowym "Jasny Cel"

Bożena Barbara Krasnodębska -Dyrektor CKU
Zespół LCDZ:

Regina Miedziałowska - Kierownik
Agnieszka Budnik
Kinga Jaromińska
Elżbieta Kalamarz
Beata Pogorzelska
Beata Sańczyk
Iwona Zaborowska
 

 
 
Top!
Top!